Підручник і кар'єра в маркетингу


маркетинг_обкладинкаМаркетинг – галузь динамічна і глобальна, яка не визнає кордонів, проте вона чутлива до особливостей місцевих ринків.  Давно пройшли ті часи, коли «спеціаліст», який дивує термінами з іноземних книжок, міг претендувати на посаду завдяки хорошій пам’яті та знанню іноземної мови. Сучасний динамічний український ринок потребує практиків, здатних не просто знати випробувані західні підходи та інструменти, а й адаптувати їх до мінливої дійсності, в якій працює компанія.

І ті, хто прагнуть здобути швидкого успіху у професійній кар’єрі маркетолога, не зможуть обійтися без найновішого українського підручника з маркетингу, створеного на основі світового бестселера, але повністю побудованого на розгляді маркетингової практики вітчизняного бізнесу. До того ж, Міністерство освіти і науки України  та Академія педагогічних наук визнала цей підручник найінноваційнішим вітчизняним виданням.

Винайти український маркетинг було б тим самим, що  й готувати американський борщ – адже маркетинг «прийшов» в Україну із заходу. Проте 14 років незалежності не були даремними для ринкової економіки. Послідовно виникає запитання, чому досі вітчизняні спеціалісти (практики та ті, що навчаються) краще інформовані про маркетингові успіхи й невдачі  Coca-Cola, Ben&Jerry’s і Bridgestone, ніж про вітчизняні практики подібних брендів в аналогічних царинах. Тому, що в Україні немає гідних гравців? Зовсім ні. Річ, скоріше, в неготовності компаній на українському ринку говорити відверто навіть про маркетингові досягнення – не те, що про невдачі. А надати власні підходи для аналізу та вивчення – подібно до розголошення державної таємниці. Так і готує більшість вищих навчальних закладів щорічно маркетологів та менеджерів, які мають віддалене уявлення про те, чим живе український ринок, проте добре поінформованих про роботу, наприклад, американського.

Звинувачувати навчальні заклади в тому, що сталось було би дивно: якщо немає вітчизняних практик, в роботу йдуть закордонні. Хоча нічого поганого у вивченні іноземного досвіду немає – був би місцевий для порівняння й аналізу. І є кілька десятків компаній-піонерів, які готові поділитись своїми успішними і не дуже маркетинговими рішеннями для вивчення тими, хто за пару років поповнить лави їх співробітників або споживачів. Невідомо, скільки компаній довелось „пройти” авторам, щоб знайти ті 40, які таку згоду дали і підтримали, таким чином, перший в Україні підручник, ілюстрований кейсами з місцевої практики. Основою „Маркетингу” став підручник американських маркетологів Руделіуса, Керіна и Хартлі, що «пережив» вісім перевидань у США і п’ять – в Канаді, і який використовується як базовий підручник у понад 800 університетах світу..

Завдання книжки – надати читачу (професіоналу чи студенту) можливість самостійно навчатись маркетингу за допомогою контрольних запитань і кейсів (реальних маркетингових ситуацій відомих компаній). Кінцевою метою роботи з підручником має стати створення маркетингового плану для конкретного продукту, із використанням вивчених інструментів і підходів. Книжка не перекладена з англійської, а створена на її основі з використанням маркетингових прикладів українських компаній. До аудиторії підручника, крім студентів, належать практики-початківці в галузі маркетингу, а також – співробітники немаркетингових відділів компаній, які часто потребують простих і зрозумілих пояснень того, як працює маркетинг в Україні.

До речі, про ринкові тенденції та закони. Давньокитайський вислів „неназване не існує” застосовно до маркетингу означає,  що лише те, що споживач бачить і знає – реальне для нього. Якщо ж знайшлись чотири десятки компаній, які готові поділитись своїми маркетинговими рішеннями з аудиторією, яка постійно росте (книжку затверджено Міністерством освіти та науки як підручник для студентів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційною програмою бакалавра за напрямами підготовки „Економіка і підприємництво” та „Менеджмент”), то маркетинг в Україні є точно.

 


З питань придбання книги:

 

  • Ціна книги (відпускна)160 грн (тверда обкладинка).
  • Для студентів-учасників Всеукраїнського конкурсу студентських маркетингових планів, зареєстрованих на цьому порталі, – знижка 20 грн. від відпускної ціни. Під час реєстрації вказуйте повну поштову адресу і індекс!
  • Книгу можна замовити післяплатою електронною поштою: books@ceume.org.ua  або подзвонивши за телефоном – (044) 248 7239, 248 7249. У цьому разі Вам книга буде надіслана посилкою, і Ви оплатите її вартість під час отримання на пошті. При замовленні книги післяплатою додатково сплачуються поштові витрати – приблизно 20 грн.  

 

Багатотоварна марочна стратегія

(multiproduct branding)

Стратегія, відповідно до якої компанія викорис товує одну марку для всіх своїх продуктів; інша назва «стратегія використання колективної або родинної торговельної марки».